Cennetkoy’u şantiyeye çeviren Cengiz’e mahkemeden olumlu karar

Muğla’da Gölköy Mahallesi Cennetkoy’daki Gökburun yarımadasında doğal ve arkeolojik alanda hızla inşaata devam eden Cengiz Holding Bodrum Belediyesi’nin, 2022 yılı Aralık ayında,  180 dönümlük alandaki otel ve konut projesi için düzenlediği inşaat ruhsatlarının, kamuoyundan gelen yoğun tepkiler üzerine 2023 yılı Ocak ayının ilk haftasında iptal edilmesinin ardından, ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıklayarak hukuki süreç başlatmıştı.

Geçtiğimiz yıl  Muğla 1. Bölge İdare Mahkemesi’nin ruhsat iptali ile ilgili verdiği yürütmeyi durdurma kararının ardından şantiyede çalışmalar başlamış, Bodrum Belediyesi İdare Mahkemesinin kararına itiraz ederek üst mahkeme olan İzmir Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurmuştu. Başvuruyu karara bağlayan İzmir Bölge İdare Mahkemesi 3. İdari Dava Dairesi’nden de Cengiz İnşaat lehine karar çıktı. 

Cennetkoy, inşaat çalışmalarından önce böyle görünüyordu

Bodrum Belediyesi’nin “yolsuz tescil” gerekçesiyle ruhsatları iptal etmesi ile ilgili karar veren mahkeme, “yolsuz tescil” gerekçesinin ruhsat verilmesine engel teşkil etmediğine hükmetti. 

Cengiz Holding’in projesine ara vermeden devam ettiği görüldü.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir